نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
علایم بیماری قلبی در مردان

علایم بیماری قلبی و عروقی در مردان چیست

علایم بیماری قلبی و عروقی در مردان چیست، بیماری قلبی به مجموعه ای از عوامل مربوط به سلامت قلب شامل بیماری عروق کرونر، آریتمی (تپش نامنظم قلب)، نارسایی قلبی، آنژین (احساس درد در قفسه سینه)، سایر اختلالات مربوط به قلب، عفونت ها و اختلالات تولد، اطلاق می شود. .در این مقاله از نیاز مشاغل با برخی علائم علایم بیماری قلبی مردان آشنا خواهیم شد.

علایم بیماری قلبی و عروقی در مردان چیست

بیماری قلبی یکی از شایع ترین مشکلات سلامتی است که مردان با آن مواجه هستند. با شناخت بعضی علائم و نشانه های بیماری قلبی، آنها ممکن است قادر به کاهش خطر ابتلا به عوارض جدی مانند سکته قلبی باشند.

بیماری قلب یک اصطلاح است که به دامنه ای از مسائل مربوط به سلامت قلب اشاره دارد. این شامل:

بیماری عروق کرونر

آریتمی ها

نارسایی قلبی

آنژین

سایر اختلالات مربوط به قلب، عفونت ها و اختلالات تولد

به گفته انجمن قلب آمریکا (AHA)، بیماری قلبی بیش از یک مرد از هر 3 مرد در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد.

در برخی موارد ممکن است یک فرد علائم آشکار بیماری قلبی داشته باشد که به راحتی قابل تشخیص است. با این حال، ممکن است بیماری قلبی را بدون هیچ گونه علائم قابل توجه داشته باشید.

مشکلات قلبی

تفاوت علائم بیماری های قلبی در زنان و مردان

مردان و زنان بسیاری از علائم مشابهی را برای بیماری قلبی و سکته قلبی دارند.

با این حال، مردان بیشتر احتمال دارد علائم حمله قلبی شناخته شده مانند:

فشردن قفسه سینه

ضعف، ناراحتی یا احساس پری در قفسه سینه

درد در بازو، فک و یا پشت

تنگی نفس

عرق سرد

حالت تهوع

زنان کمتر احتمال دارد که فشار قفسه سینه داشته باشند. آنها احتمال بیشتری دارند تا علائم زیر را داشته باشند:

درد در فک، گردن، یا قفسه سینه

احساس ضعف یا سرگیجه

فشار دادن پشت

ضعف، فشار و یا احساس پری در مرکز قفسه سینه

به عنوان یک نتیجه، زنان احتمال بیشتری دارند که علائم قلبی خود را نادیده بگیرند، زیرا مشخص نیست که آنها به طور خاص به قلب مربوط می شوند.

ناراحتی قلبی مردان

تشخیص بیماری های قلبی و عروقی در مردان

در طول معاینه، پزشک هرگونه علائمی را که شخصی در حال تجربه و هر عامل خطر برای بیماری قلبی است، مورد بحث قرار می دهد.

پس از ارزیابی سلامتی جسمی، علائم و عوامل خطر، پزشک ممکن است چندین آزمایش تشخیصی انجام دهد تا مشخص شود آیا فرد مبتلا به بیماری قلب است یا خیر.

بسیاری از پزشکان تست ورزش را تجویز می کنند که به چگونگی پاسخ فرد و قلب به ورزش متوسط ​​می پردازد. یک پزشک یک فرد را تحت نظارت بر روی یک تردمیل قرار می دهد تا بتواند میزان انقباض عروق خونی را تعیین کند.

یک پزشک همچنین می تواند یک اسکن MRI برای بررسی انسداد هایی که می تواند باعث محدودیت جریان خون شود، استفاده کند. اگر آنها یک انسداد را تأیید کنند، پزشک باید محل دقیق آن را تعیین کند.

علائم حمله قلبی و عروقی در مردان

درد رایج قلب نوعی درد کم، همراه با فشار و گرفتگی یا سوزش قفسه سینه است. برخی از افراد سکته قلبی را این گونه توصیف می کنند که «انگار یک فیل روی سینه من نشسته است». در برخی موارد این درد با تنگی نفس همراه می باشد. درد قلب ممکن است به بازوی چپ یا گردن سرایت کند. اگر دردی در سمت راست بدن خود دارید، احتمال وجود سکته قلبی وجود ندارد.درد حمله قلبی ممکن است با فشار گذرا درون قفسه سینه آغاز شود (درد می آید و می رود). در برخی موارد با فعالیت این درد تشدید می شود. اگر درد شما مداوم یا یکسره شد، فوراً با پزشک یا اورژانس تماس بگیرید. در صورتی که به طور مداوم برای چندین روز، هفته یا ماه درد قفسه سینه دارید، بعید است که علائم حمله قلبی باشد.

درد قلب معمولاً تیز یا شدید و کوبنده نیست. به طور کلی هر دردی که با حرکت کردن شما بدتر می شود الزاماً از قلب نمی باشد. درد قفسه سینه تیز، کوبنده و شدید ممکن است ناشی از مشکلات دیگری مانند رفلاکس اسید، سوزش معده، پلوریت یا درد مفاصل و عضلات باشد.علائمی مانند تب، لرز و سرفه خلط دار معمولاً از علائم حمله قلبی محسوب نمی شوند. با این وجود در صورت وجود هرگونه درد قفسه سینه فوراً به پزشک مراجعه کنید.

لطفا نظر خودتان را ثبت کنید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *