نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور

توضیحات آگهی

مجموعه تخصصی برگزاری دوره آموزش سفالگری با چرخ در تبریز، به شما عزیزان خدمات خود را ارائه میدهد برای آشنایی با این مجموعه با سایت نیاز مشاغل همراه باشید. در هنگام مراجعه حضوری و تماس تلفنی بگویید شما را در نیاز مشاغل دیده ایم.

نیاز مشاغل برترین بانک اطلاعات مشاغل و اصناف در کشور

خدمات مجموعه تخصصی برگزاری دوره آموزش سفالگری با چرخ در تبریز

آموزشگاه رادیس تنها مجموعه تخصصی در زمینه برگزاری دوره آموزش سفالگری با چرخ در تبریز و شمال غرب کشور

آموزش سفالگری با چرخ در تبریز

سفالگری ریخته گری

کنده کاری روی سفال

آشنایی با ابزار و وسایل مور دنیاز

آشنایی با ترکیب رنگ ، هماهنگی رنگ ها و تضاد رنگ ها

آشنایی با تزئین سفال

کارگاه عملی سفالگری

آموزش صفر تا صد سفالگری

ارائه مدرک معتبر و ارائه کارت مهارت از سازمان فنی و حرفه ای

برای ثبت نام تماس بگیرید .

آموزش سفالگری

راه های ارتباطی با مجموعه تخصصی برگزاری دوره آموزش سفالگری با چرخ در تبریز

آدرس: تبریز

مدیریت : آموزشگاه رادیس

هنگام مراجعه حضوری و تماس تلفنی بگویید شما را در نیاز مشاغل دیده ایم

 

دوره فنی سفالگری

 

آموزش سفالگری با چرخ چیست؟

سفال گری با چرخ فرآیند شکل دادن به گل رس بر روی چرخ سفالگری است. سفالگری با چرخ یک تکنیک رایج برای ساخت بسیاری از سازه‌های سفالی مانند لیوان، کوزه و کاسه سفالی به شمار می‌رود.

از چرخ سفالگری علاوه بر شکل‌دهی گل رس می‌توان برای افزودن عناصر تزئینی سطح مانند خطوط، بافت، رنگ، حکاکی و لعاب به سطح سازه سفالی قبل از پخت در کوره استفاده کرد.

در هنگام سفالگری چرخی ابزارهای زیادی وجود داد که به سفالگر کمک می‌کند تا بتواند فرم و شکل دلخواه خود را بر روی کار پیاده‌سازی کند. به کمک این ابزارها هنرمند سفالگر می‌تواند از ایجاد فرم‌های قابل تکرار و کاربردی گرفته تا ایجاد اشکال بلند و متقارن را بر روی کار اجرا کند.

حرکت چرخ سفالگری از طریق ترکیب نیروی گریز از مرکز و کنترل نسبی توسط سفالگر انجام می‌شود. همزمان که چرخ می‌چرخد، گل رس تمایل به کشش و حرکت به سمت بیرون دارد. سفالگر با دستان خود گل رس را کنترل می‌کند تا آن را به سمت مرکز چرخ هل دهد و به صورت یکنواخت به آن فرم دهد.

گل رس همواره در مرکز چرخ سفال گری قرار دارد و برای کمک به حرکت آرام و آهسته گل به سمت بالا، باید به آن آب اضافه کرد. همانطور که چرخ سفالگر می‌چرخد، سفالگر گل را فرم می‌دهد و شکل دلخواه خود را بر روی آن پیاده‌سازی می‌کند.

مراحل سفالگری با چرخ

به طور کلی مهمترین مراحل سفال گری با چرخ شامل موارد زیر است:

قرار دادن گل رس در مرکز چرخ

ایجاد حفره در بالای گل رس

شکل دادن به گل رس

آماده‌سازی نهایی سازه سفالی

نحوه آموزش در کلاس های سفالگری با چرخ چگونه است؟

مسئله‌ای که در کلاس های آموزش سفالگری بسیار حائز اهمیت است روش آموزش و ارتباط برقرار کردن با هنرجویان می‌باشد. هنرجو باید احساس کند که مدرس سعی می‌کند تمام تجربیات کاری خود را دلسوزانه در اختیار وی قرار ‌دهد و او را راهنمایی ‌کند.

در کلاس های آموزش سفالگری اینکه هنرجو بتواند برای تخلیه روحی از هنر سفالگری استفاده کند و آثار خود را در نمایشگاه ارائه دهد و به فروش برساند، همواره از دغدغه‌های ما در مدرسه سفال بوده است که با کمک اساتید برجسته و با تجربه و همچنین مدیریت قوی، توانسته‌ایم به این هدف دست یابیم.

هنرجو می‌تواند مراحل ابتدایی کار با گل را بیاموزد و اشکال موردنظر خود را پیاده‌سازی کند. در این کلاس‌ها، هنرجو آموزش سفالکاری با دست را فرا می‌گیرد و همچنین ساخت ظروف سفالی با چرخ سفالگری را یاد می‌گیرد. سپس می‌تواند کارهای خود را پخت کند و به مرحله لعاب و رنگ برساند.

در مراحل بعدی هنرجویان می‌توانند با شرکت در دوره آموزش لعاب کاری سفال در مدرسه سفال آثار خود را زیباتر کنند و به آن‌ها جلوه ببخشند تا آماده ارائه به بازار کار شوند.

در کلاس های آموزش سفالگری هنرجویان با انواع تکنیک‌های سفالگری مانند فتیله‌ای، انگشتی و ورقه‌ای آشنا می‌شوند.

هنرجویان پس از گذراندن این دوره‌ها و کلاس‌ های آموزش سفالگری در مدرسه سفال می‌توانند به تنهایی ظروف سفالی بسازند و پس از کسب تجربه کارگاه‌های خود را تاسیس نمایند. همچنین می‌توانند تولید انبوه داشته باشند و با ارائه ظروف با بازار کسب درآمد کنند.

آموزشگاه رادیس مجموعه تخصصی برگزاری دوره آموزش سفالگری با چرخ در تبریز

لطفا نظر خودتان را ثبت کنید
نیاز مشاغل

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مجموعه تخصصی برگزاری دوره آموزش سفالگری با چرخ در تبریز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *