نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
 • افزودن به علاقه‌مندی 108 بازدید
 • افزودن به علاقه‌مندی 34 بازدید
 • افزودن به علاقه‌مندی 75 بازدید
 • افزودن به علاقه‌مندی 96 بازدید
 • تبریز
  تبریز پایتخت استان آذربایجان شرقی ، شهری باستانی است و قدمت آن به حدود ۴۵۰۰ سال پیش می رسد. باستان شناسان شواهدی از این دست در حفاری های نزدیک مسجد آبی تبریز پیدا کرده اند. شهرهای تبریز بسیار مورد توجه هستند زیرا این شهر نیز همچون منطقه آزاد کیش ویژگی ها منحصر به فرد خود را دارد.در تبریز نیز میتوان با خودروهای خارجی و بروز ارزان تردد کرد و در مرز جلفا به خرید ارزان دسترسی داشت. همچنین دانشگاه از اهمیت خوبی در سطح علمی ایران دارد. هوای آن نیز به دلیل بارش برف و باران کافی در تابستان بسیار دلپذیر بوده و در زمستان گردشگران زیادی را برای تفریحات زمستانی به سوی خود می کشاند.تبریزمرکز استان آذربایجان شرقی ، ۳۱۰ کیلومتری جنوب شرقی بازرگان (مرز ایران و ترکیه) است. در ۱۵۹ کیلومتری جنوب جلفا در مرز ایران و آذربایجان واقع شده است و با جاده خوبی می توانید از آن عبور کنید. راه آهن تبریز ۷۴۲ کیلومتر با تهران فاصله دارد، همچنین با اتصال به اروپا و مسکو گزینه ای مناسب برای سفرهای خارجی استانبول و سایر شهرهای بزرگ می باشد.

  رستوران و خوردنی ها در تبریز

  برخی از رستوران ها کباب ، برنج ، آبگوشت را ارائه می دهند ، اما اگر داخل یک کبابی معمولی تر قدم بگذارید ، شانس این که جدا از برنج و کباب سنتی انتخاب دیگری وجود داشته باشد نیست. یک حمام تاریخی در تبریز وجود دارد که اکنون به یک رستوران سنتی تبدیل شده است و ابگوشت ، کوفته تبریزی و سایر غذاها در آن سرو می شود.تبریزیها محبوب ترین مواد غذایی را استفاده می کنند که خیلی خوشمزه هستند. شیرینی پزی و آجیل خشک در تبریز شهرت دارد. تعداد زیادی شیرینی پزی در تبریز وجود دارد که به طور خاص شیرینی قرآبیا یکی از خوشمزه ترین ها و معروف ترین هاست ، سایر شیرینی فروشی ها مانند نگا (یا نوقا) وجود دارد ، سایر موارد مانند رایس ، انواع شیرینی های دیگری نیز وجود دارد.رستوران تبریزممکن است شما از تبریز به عنوان پایتخت برای خوردن غذا یاد کنید! فقط یک چیز آجیل را از دست ندهید ، اگرچه آنها کمی گران هستند اما ارزشش را دارد و بسیار خوشمزه هستند. شما می توانید خیلی از تبریز لذت ببرید ، اگر راهنمایی داشته باشید به شما کمک می کند تا بسیاری از آثار تاریخی را پیدا کنید و به آن بروید و همچنین پول زیادی صرفه جویی کنید ، زیرا آنها می دانند چگونه و از کجا می توانند وسایل را خریداری کنند تا مقرون به صرفه باشد. ممکن است رستوران های بسیار خوبی را در مرکز شهر یا حومه تبریز پیدا کنید که غذاهای خوشمزه ای را سرو می کنند.

  جاذبه های گردشگری از نگاه گردشگران در تبریز

  پارک ال گلی (سابق: شاهگلی). این مکان ارزش اقامت ۴-۵ شب را دارد. همچنین یک مرکز اطلاعات گردشگری و هتل تبریز در آنجا وجود دارد که دارای اتاق هایی برای اقامت است. هتل پارس تقریباً ۱۰ دقیقه پیاده روی با هتل فاصله دارد.در تابستان از این پارک دیدن کنید ، زیرا در زمستان هوای آن بسیار سرد است و افراد جاهایی غیر از تبریز به ندرت می توانند آن را تحمل کنند. در تابستان پارک ال گلی مکانی زیبا برای بازدید است. افرادی از مناطق مختلف به ورزش و بازی گروهی می آیند.به خصوص صبح ها می توانید دسته پیرمردهایی را که به صورت خطوط سازماندهی شده اند اطراف استخر ببندید. سرگرمی واقعی پس از پایان تمرین شروع می شود. آنها شروع به آواز خواندن و رقصیدن می کنند و افراد دیگر برای لذت بردن جمع می شوند.گردشگری تبریزچشمه های آب گرم و استراحتگاه های آب درمانی در شمال غربی ایران و تبریز بسیار دوست داشتنی هستند.مراکز مهم و غنی از آب درمانی مانند سرعین ، بستان آباد و به خصوص نوار ساحلی در امتداد دریاچه ارومیه از محبوبیت زیادی در بین همه گردشگران برخوردار است. آبشار سرعین در فاصله ۲۰ كیلومتری شهر اردبیلی یكی از مهمترین استراحتگاههای بهداشتی ایران قرار دارد.