نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
دوربین مداربسته

چرا باید از دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

چرا باید از دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

استفاده از دوربین مداربسته چه ضروریتی دارد؟ مجهز کردن یک مکان به دوربین مداربسته مزایای بسیار زیادی دارد برای مثال: امنیت، پوشش کامل محیط، اجرای قانون و جلوگیری از وقوع جرم، کنترل و مدیریت شهری، هوشمند سازی و هزینه. همه این موارد دلایلی هستند که بشریت را در دنیای ماشینی امروز مجاب میکند تا برای مجهز کرد محل کار، منزل و یا باغ شخصی اش از دوربین مداربسته استفاده کند.

افزایش جرم و وقوع سرقت به‌عنوان یک اتفاق معمول، اهمیت استفاده از دوربین‌ مداربسته را بیش‌ازپیش برجسته می‌کند. بر همین اساس، دوربین‌های مداربسته ابزاری اساسی هستند که علاوه بر ایمن نگه‌داشتن اموال شما ایمنی محیط را ارتقا بخشیده و باعث کاهش جرم و سرقت می‌شوند.

دوربین مداربسته چیست؟

cctv ، دوربین مداربسته یا تلویزیون مداربسته، سیستمی است که به شما امکان می‌دهد در جریان آنچه در محل کار، خانه و اطراف آن اتفاق می‌افتد، قرار بگیرید. دوربین‌ها و مانیتورها شما را قادر می‌سازند تا رویدادها را به صورت زنده مشاهده کرده و فیلم‌های ضبط شده‌ها را به صورت بایگانی ذخیره کنید.

مانیتور دوربین مداربسته را با یک تلویزیون عادی اشتباه نگیرید. محتوای ضبط شده توسط دوربین‌ها پخش عمومی نمی‌شوند بلکه تنها به تعداد محدودی نمایشگر متصل می‌شوند.

مزایای دوربین مداربسته

بازدارنده فعالیت‌های مجرمانه

شاید بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین اهمیت استفاده از دوربین‌ مداربسته، ایجاد شرایط بازدارنده برای سارقان و مجرمان است. اگرچه لزوماً مانع انجام فعالیت‌های غیرقانونی نمی‌شود، اما انجام کار را برای آنها دشوارتر می‌کند، بنابراین میزان جرم و جنایت را در کل منطقه کاهش می‌دهد. دوربین‌ها علاوه بر بازدارندگی مجرمان از ارتکاب جرم، در تعیین محکومیت در صورت ارتکاب یا عمل مجرمانه نیز مؤثر هستند. پیشگیری از حادثه بسیار بهتر از مقابله با آن پس از وقوع است.

مطالعات نشان داده است که استفاده از دوربین‌ مداربسته باعث کاهش 51 درصدی جرم در پارکینگ‌ها و کاهش 23 درصدی در مکان‌های عمومی شده است.

هوشمند سازی کنترل اماکن مختلف

با گسترش تکنولوژی و ورود آن به زندگی انسان‌ها، کارها بیش از پیش آسان شدند و سیستم های مختلف به راحتی در اختیار کاربر قرار می گرفتند. دوربین های مداربسته نیز از این قاعده مستثنی نبودند و با پیشرفت آنها و اضافه شدن قابلیت های هوشمندی مثل :

  • تشخیص چهره،
  • تشخیص حرکت،
  • پلاک خوانی،
  • و …

برای هوشمند سازی کنترل راه ها، جاده ها و ساختمان ها برای کنترل هر چه بیشتر مورد استفاده قرار گرفتند.

دوربین ضبط تصویر

آرامش خاطر با استفاده از دوربین مداربسته

از دیگر اهمیت‌های استفاده از دوربین‌های مداربسته، به‌ویژه در مناطقی که میزان جرم در آن‌ها بالا است، ایجاد احساس امنیت و اطمینان خاطر در افراد است.

با پیشرفت فناوری، بسیاری از مدل‌های پیشرفته‌تر دوربین‌های مداربسته به‌صورت بی‌سیم ارائه می‌شوند، به این معنی که می‌توان آنها را از طریق تلفن هوشمند یا رایانه خود مشاهده و کنترل کرد. این قابلیت امکان بررسی و نظارت بر خانه یا محل کار را تنها با یک کلیک فراهم می‌سازد.

دوربین‌های امنیتی می‌توانند شما را از آنچه در خانه اتفاق می‌افتد مطلع کنند. حتی وقتی خارج از شهر هستید، می‌توانید با تلفن هوشمند خود اعلام حضور کنید و ببینید که اوضاع چگونه پیش می‌رود و همچنین با اطمینان از ایمن بودن عزیزانتان راحتی بیشتری خواهید یافت.

پوشش کامل محیط نصب دوربین مداربسته

وقتی صحبت از امنیت است، یعنی محیط مورد نظر باید به طور کامل تحت نظر و پوشش دوربین باشد. به گونه ای که کوچک ترین مکانی از قلم نیفتد و ناظر بتواند در لحظه همه جا را کنترل کند.

دوربین های مداربسته این قابلیت را دارند تا یک پوشش کامل از محیط به صورت ۲۴ ساعته ارائه دهند. این یک مزیت بزرگ است که دوربین های مداربسته نسبت به عوامل مراقبتی و نگهداری مثل نیروی انسانی (حراست و نگهبانی) دارند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *