نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
شکلات برای سلامت و زیبایی

مزیت های بی نظیر شکلات برای سلامت و زیبایی بدن

مزیت های بی نظیر شکلات برای سلامت و زیبایی بدن

مزیت های بی نظیر شکلات برای سلامت و زیبایی بدن،شکلات تلخ یکی از انواع شکلات های موجود در بازار است که دارای خواص بسیاری است که در این مقاله به چند مورد از خواص شکلات تلخ بپردازیم. نیاز مشاغل بهترین سامانه سراسری ثبت مشاغل در کشور.

مصرف شکلات می‌تواند خواص و فواید بسیاری برای بدن انسان داشته باشد. شما با مصرف شکلات به میزان مناسب می‌توانید عملکرد مغز خود را بهبود داده، حافظه‌تان را تقویت کنید، میزان کلسترول خود را کنترل کرده و از بروز بیماری‌های قلبی و سرطان جلوگیری کرده و ریسک سکته را کاهش دهید.

شکلات برای کمک به سلامت قلب

مطالعات زیادی نشان می دهند که فلانوئیدهای موجود در شکلات می تواند به رگ ها و شریان هایتان کمک کند تا انعطاف پذیر باقی بمانند. بیش از 7 مطالعه به دنبال 114.000 شرکت کننده در طول یک هفته به طول انجامید.

خواص شکلات برای قلب

شکلات سرشار از آنتی اکسیدان و مواد معدنی

پیش‌ از توضیح خواص شکلات برای سلامت و زیبایی و فواید آن برای بدن انسان، اجازه دهید تا نگاهی به انواع مواد غذایی درون آن بپردازیم. شکلات بسته به نوع آن دارای مواد غذایی است که میزان این مواد ممکن است با همدیگر کمی متفاوت باشد. برای مثال، هرچه شکلات تلخ‌تر باشد میزان غلظت کاکائو در آن بیشتر است. درنتیجه، میزان آنتی‌اکسیدان‌هایی هم که در آن وجود دارد هم بیشتر خواهد بود.

خواص شکلات سفید: مواد غذایی موجود در شکلات رنگ روشن

۱۰۰ گرم شکلات پذیرایی حاوی این مواد غذایی میباشد:

  • ۸٫۵۱ گرم پروتئین
  • ۵۸ گرم کربوهیدرات
  • ۳۰٫۵۷ گرم چربی
  • ۵۴ گرم شکر
  • ۰٫۹۱ میلی‌گرم آهن
  • ۲۰۶ میلی‌گرم فسفر
  • ۴۳۶ میلی‌گرم پتاسیم
  • ۱۰۱ میلی‌گرم سدیم
  • ۲۵۱ میلی‌گرم کلسیم
  • ۲۴ میلی‌گرم کلسترول

شکلات برای بهبود حافظه با افزایش سن

تحقیقات نشان داده است، وقتی افراد مسن به طور خاص از عصاره کاکائو استفاده می کردند که غنی از فلاونول ها بود، عملکرد شناختی آن ها به شدت بهبود یافت. تنها مشکل این است که وقتی نوبت به خوردن شکلات می رسد، درصد کاکائو آن به دلیل پردازش و افزودن تخم مرغ، شکر و شیر کاهش می یابد.

خواص شکلات برای سلامت

شکلات برای کاهش فشار خون

ممکن است ندانید، اما داشتن مقدار صحیح NO (اکسید نیتریک) در بدن شما می تواند به شریان ها کمک کند تا آرام شوند. این کار به بهبود فشار ناشی از آن ها کمک خواهد کرد و نتیجه اش باعث کاهش شمارش BP است.
فقط یک مزیت دیگر از فلاونول های شکلات تیره وجود دارد، که به تولید این اکسید نیتریک حیاتی کمک می کند.

خواص شکلات برای زیبایی و محافظت از اشعه‌های مضر آفتاب

در پژوهشی که شرکت‌کنندگان آن زن بودند، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که زنانی که شکلات برای سلامت و زیبایی با میزان زیادی فلاونوئید را مصرف می‌کردند می‌توانستند به میزان دو برابر بیشتر از کسانی که شکلات کمتری مصرف می‌کردند اشعه فرابنفش آفتاب بر روی پوستشان را تحمل کنند. در این زنان آثار سوختگی ناشی از در معرض قرار گرفتن مستقیم اشعه آفتاب کمتر دیده می‌شد

مزیت های شکلات

شکلات برای سلامت و زیبایی را باید به چه میزان مصرف کرد

مصرف شکلات برای سلامت و زیبایی به‌طورکلی بهتر از مصرف انواع شکلات‌های دیگر است، زیرا میزان غلظت کاکائو و ترکیب‌های شیمیایی که دارای خواص آنتی‌اکسیدانی هستند و همچنین، مواد معدنی در آن بیشتر است. بعلاوه، میزان شکر شکلات تلخ بسیار کمتر از شکلات‌های روشن‌تر است. بااین‌حال، تولیدکنندگان شکلات تلخ همیشه میزان کاکائوی خالص در شکلات تلخ را تعیین نمی‌کنند. برای همین، گاهی اوقات تعیین میزان مصرف مورد نیاز شکلات تلخ در روز می‌تواند دشوار باشد.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در روز حدود ۲۰ تا ۳۰ گرم شکلات تلخ ۷۰ درصدی را مصرف کنید. هرچه کاکائوی شکلات تلخ بیشتر باشد میزان مواد آنتی‌اکسیدانی و شیمیایی در آن‌ها بیشتر بوده، اما چربی آن هم بیشتر است. بنابراین، نکته مهم در مصرف شکلات تلخ این است که باید آن را به میزان معتدل مصرف کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *