نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
خرید اکسسوری نقره ای

مزیت خرید و استفاده از اکسسوری نقره ای

مزیت خرید و استفاده از اکسسوری نقره ای

خرید اکسسوری نقره ای به خاطر بهای کمتری که نسبت به طلا دارند، از محبوبیت بیشتری میان برخی از مردم برخوردار است. مصنوعات نقره در طرح‌های گوناگون ساخته و عرضه می‌شوند و دوام و استحکام بالایی هم دارند. پیش از خرید نقره بهتر است نکاتی را مدنظر داشته باشید که در زیر به تعدادی از آنها اشاره کرده‌ایم.

نقره به صورت خالص بسیار براق، نرم و شکننده است. بعد از انجام عمل پرداخت روی نقره، می‌توانیم شاهد بازتاب ۹۵ درصدی نور از سطح این فلز باشیم. به همین خاطر از نقره در صنایع مختلف و ساخت انواع آینه و تلسکوپ استفاده می‌شود. نقره در بین فلزات موجود بیشترین میزان رسانایی در زمینه الکتریسیته و حرارت را دارد. همچنین خاصیت چکش‌خواری آن بعد طلا در مقام دوم قرار دارد.

نقره در هوا اکسیده نمی‌شود. با این حال با سولفید هیدروژن موجود در هوا واکنش نشان می‌دهد. به دلیل تشکیل سولفید نقره است که روی سطح آن لکه ایجاد می‌شود. از این رو محصولات نقره‌ای به تمیز کردن‌های منظم نیاز دارند.

به طور کلی باید بدانید که یشترین مصرف نقره به ترتیب در بخش صنعت (به ویژه صنایع الکترونیک)، ساخت جواهرات و لوازم تزئینی نقره ای، تولید سکه و مدال، عکاسی و ساخت ظروف و لوازم غذاخوری است.

گوشواره نقره ای

نکاتی که برای خرید اکسسوری نقره ای باید بدانید

برای خرید نقره بهتر است نکاتی را مدنظر داشته باشید که در زیر به تعدادی از آنها اشاره کرده‌ایم.

– زیورآلات نقره با عیار بالا بخرید

زیورآلات از جنس نقره استرلینگ با کد .۹۲۵ یا ۹۲۵ مهر می‌شوند که نشان می‌دهد در ساخت آنها از ۹۲.۵ درصد نقره خالص استفاده شده است. هر مصنوعی که کمتر از این مقدار نقره در خود داشته باشد، نمی‌تواند رنگ طبیعی نقره را حفظ کند. اگر کد جواهرات نقره روی آنها حک نشده یا معلوم نیست، از فروشنده بپرسید از نقره چند درصد در ساخت محصول موردنظر شما استفاده شده است.

در راهنمای خرید نقره باید یادآوری کنیم که پیش از پرداخت پول، حتما همه‌ی بخش‌های نقره را چک کنید و مطمئن شوید که ایراد، ترک، خوردگی یا شکستگی ندارد. اگر محصول موردنظرتان گوشواره، دستبند یا گردنبند است از سالم بودن قفل آن مطمئن شوید.

جواهرات نقره متناسب با استایل خود خریداری کنید

جواهرات نقره نیز همانند مصنوعات طلا در طرح‌های گوناگونی عرضه می‌شود. بنابراین بهتر است پیش از خرید حتما رنگ و طرح لباس‌های خود را مدنظر داشته باشید تا زیورآلاتی بخرید که با تیپ و استایلتان هم‌خوانی کامل دارد. اگر نقره را برای استفاده روزمره و به عنوان جواهرات دم‌دستی می‌خواهید استفاده کنید، بهتر است مدل‌های ساده و کلاسیک بخرید. به طور مثال، گردنبندهای زنجیری، گوشواره‌های حلقه‌ای یا دستبند النگویی. این مدل‌ها کمتر پیش می‌آید که به لباس یا مو گیر کنند و در نتیجه عمر و دوام بیشتری خواهند داشت.

اگر می‌خواهید با جواهرات، به لباس‌های خود جلوه‌ی رنگی ببخشید، بهتر است سراغ زیورآلاتی بروید که سنگ‌های آنتیک و رنگی دارند. مثلا گردنبندهای آویز در هر اندازه‌ای که باشند، گزینه‌های خوبی بشمار می‌روند.

انشگتر نقره ای

زیورآلات قابل تغییر را خریداری کنید

اگر بودجه شما اجازه می‌دهد، جواهراتی که قابلیت تغییر شکل دادن دارند، بخرید. با داشتن این جواهرات می‌توانید چندین مدل نقره را با یک بار خرید کردن در اختیار داشته باشید. به طور مثال، می‌توانید یک زنجیر نقره بخرید و برای آن چندین آویز گوناگون خریداری کنید. این آویزها می‌توانند در رنگ‌ها، طرح‌ها و اندازه‌های گوناگون باشند. به این ترتیب این امکان را دارید تا با توجه به لباس و تیپتان، جواهرات نقره خود را عوض کنید.

یا مثلا می‌توانید چندین انگشتر باریک را همزمان با هم بدست کنید. یا یک رینگ نقره ساده را در کنار انگشتر نگین‌دار استفاده کنید. به این صورت چندین انگشتر در اختیار دارید که بنا بر موقعیت‌های مختلف می‌توانید از جلوه آنها بهره بگیرید.

دستبندهایی که زنجیر قفلی دارند، این امکان را به فرد می‌دهند تا آویزهای قفل‌دار متعدد و متنوعی را از هر کدام از حلقه‌های زنجیر آویزان کند. به این ترتیب شما با خرید آویزهای متنوع، علاوه بر داشتن یک دستبند ساده، می‌توانید مدل‌های متنوعی از دستبند برای خودتان بسازید.

لطفا نظر خودتان را ثبت کنید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *