نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
گل های آپارتمانی

انواع گل های آپارتمانی و روش پرورش

انواع گل های آپارتمانی و روش پرورش

انواع گل های آپارتمانی و‌ روش‌ های پرورش، امروز قصد داریم در این مقاله چندین مورد از گل های آپارتمانی و روش نگهداری از آنها با شما صحبت کنیم. سامانه نیاز مشاغل برترین سامانه سراسری کشور است.

گل های آپارتمانی روش های نگهداری خاصی دارند زیرا بر خلاف گل های باغچه ای که مقاوم تر هستند بسیار حساس و شکننده در برابر شرایط محیطی و اطراف خود هستند. در ادامه چند گل آپارتمانی و روش نگهداری از آنها را به شما معرفی میکنیم.

معرفی گل آرالیای دروغین

گل آپارتمانی آرالیای دروغین اصالتا متعلق به اسکاتلند است، می‌تواند در زیستگاه طبیعی خود تا حدود 15 متر هم رشد کند. البته خیالتان راحت باشد.یکی از اصلی‌ترین دلایل نگهداری از این آرالیا، برگ‌های این گل آپارتمانی جذاب و زیبای آن است. برگ‌هایی به رنگ سبز تیره، بلند و ظریف.

گل آپارتمانی آرالیای دروغین به نگهداری زیادی احتیاج ندارد و در عین حال ظرافت و زیبایی خاصی به محیط می‌بخشد،به همین دلیل این گیاه انتخاب بسیار مناسبی برای منزل و ادارات است.البته می‌توانید آن را در خارج از خانه نیز قرار دهید؛ اما تطبیق پذیری مجدد با محیط داخلی کمی دشوار است.

پرورش گل و گیاه آپارتمانی

شرایط نگهداری و پرورش از گل های آپارتمانی آرالیای دروغین

رطوبت و دما:هر چه مرطوب‌تر، بهتر! گیاه آرالیای دروغین در فضای مرطوب مثل حمام، خوشحال‌تر است. اما اگر نمی‌خواهید آن را در محیط مرطوب قرار دهید، باید برگهای آن را مرتبا آب پاشی کنید.این گیاه تزئینی زیبا، در دمای معمولی خانه (18 الی 29 سانتی گراد) به خوبی رشد خواهد کرد.

آبیاری:گل های آپارتمانی آرالیای دروغین رطوبت را دوست دارد. در هر بار آب‌دهی تا جایی به گیاه آب بدهید که تمام خاک خیس شود و اضافه آن از زیر گلدان خارج شود. برای نوبت بعدی آبیاری حدود یک هفته صبر کنید تا خاک گیاه کمی خشک شود سپس می‌توانید مجددا به گیاه آب بدهید.

خاک: برای گل های آپارتمانی آرالیای دروغین خاکی با پایه پیت برای کاشت این گیاه مناسب است، اما باید دقت کنید که دانه‌های پیت درشت باشند تا زهکشی خوبی در خاک به وجود آید. آرالیای دروغین خاک‌های اسفنج مانند را دوست ندارد.

نفس گیاهان را تازه کنید

گیاهان آپارتمانی به هوای تازه نیاز دارند بنابر این لازم است برای نگهداری گیاهان آپارتمانی پنجره ها را باز کنید و اجازه دهید تا اکسیژن تازه به فضای ساختمان وارد شود. رسیدن اکسیژن کافی به گیاهان آپارتمانی سبب استحکام ساقه ی گیاه شده و رنگ برگ های آن را شاداب می کند پس نزدیک های صبح پنجره را باز بگذارید تا هوای تازه وارد خانه شود.

پرورش گل آپارتمانی

معرفی گل آگلونما نقره ای

گل های آپارتمانی آگلونما نقره ای، یا گیاه همیشه سبز چینی، متعلق به جنوب شرقی آسیاست. جایی که آگلونما، زیر نور تابان خورشید و در سایه درختان بزرگ استوایی آفتاب می‌گرفت و رشد می‌کرد.آگلونما نقره ای تقریبا به هیج مراقبت خاصی نیاز ندارد! تنها کمی نور و آب برای این گیاه محبوب کافی است.

روش نگهداری و پرورش از گل آپارتمانی آگلونما نقره ای

اگر در نگهداری از گیاهان مبتدی هستید، بهتر است از گل آپارتمانی آگلونما شروع کنید. چرا که روش نگهداری آگلونما نقره ای آسان است و از همین جهت یکی از بهترین گل های آپارتمانی برای افراد مبتدی به‌حساب می‌آید.

آبیاری: هنگامی که چندسانتی‌متر رویی خاک خشک شد، گیاه را آبیاری کنید. اگر گیاه برای مدت طولانی در خاکی خیس قرار بگیرد، برگ‌های آن زرد شده و شروع به ریزش می‌کنند.خیس بودن بیش از حد خاک در نهایت سبب پوسیدگی ریشه خواهد شد.

نحوه پرورش گل سینگونیوم

  • نحوه آبیاری: 2 یا 3 بار در هفته در تابستان؛ و یکبار در هفته در زمستان.
  • نور مورد نیاز: نور ملایم؛ سایه روشن پنجره‌ها بهترین جا برای نگهداری این گیاه آپارتمانی زیباست.
  • خاک مناسب: مخلوطی از پیت و کمپوست.
  • مقدار کود لازم: هر سه هفته یکبار.

نحوه پرورش گل حسن یوسف

  • نحوه آبیاری: خاک این گیاه را همیشه مرطوب نگه دارید.
  • نور مورد نیاز: نور زیاد حسن یوسف را تقویت می­‌کند. اگر نور آن کم باشد برگ‌های این گیاه آپارتمانی تماما به رنگ سبز درمی‌آیند.
  • خاک مناسب: خاکی قلیایی، مخلوطی از خاک باغچه، خاک برگ و ماسه.
  • مقدار کود لازم: هر دو هفته یکبار 3 گرم در لیتر، از فروردین تا مهر ماه.

گل های آپارتمانی فیکوس بنجامین

فیکوس برگ هایی براق و پهن دارند که چرمی هستند و نوک تیزی دارند. تنه گیاه فیکوس پهن و عریض است و تا دو متر قطر خواهد داشت. ریشه های هوایی که در خاک دارد برای پشتیبانی کردن شاخه های سنگین می باشد. برگ های بیضی شکل آن براق هستند.

شرایط نگهداری و پرورش فیکوس بنجامین

گل های آپارتمانی فیکوس به نور کافی خورشید نیاز دارند. اما آن را هرگز زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید، نور مستقیم و فیلتر نشده باعث سوختن برگهای گیاه می‌شود. در ماه های گرم هر ده روز یکبار و در زمستان هر دو هفته یک بار به گیاه آب بدهید.

هدف از تألیف این مقاله معرفی گل های آپارتمانی و روش های نگهداری آنها بوده. امیدوارم این مطلب برای شما عزیزان مناسب و کاربردی بوده باشد و بتوانید از آن استفاده لازم را ببرید.

نگهداری از گل

گل های آپارتمانی سایه دوست

همه گیاهان و گلهای آپارتمانی به نور نیاز دارند. منظور از گلهای آپارتمانی سایه دوست، گلهایی است که نباید در معرض نور مستقیم و شدید آفتاب باشند. توجه داشته باشید که هرچه نور بیشتر باشد، گیاهان شما شاداب‌تر خواهند بود. حتی گیاهان آپارتمانی نیز به نور نیاز دارند. اما مقدار نوری هر گیاه لازم دارد، متفاوت است.

برگ عبایی، کالاتیا، انواع سانسوریا، گل گندمی یا عنکبوتی، زامفولیا، پپرومیا، پتوس، برگ انجیری و بامبو از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی سایه دوست هستند.

نکته نگهداری گلهای آپارتمانی در زمستان

نحوه نگهداری گلهای آپارتمانی در زمستان کمی با تابستان متفاوت است. از آنجایی که در زمستان بسیاری از گیاهان به خواب زمستانی می‌روند، ممکن است خشک شوند و به آب کمتری نیاز داشته باشند. همچنین دمای هوای محیط باید گرم نگهداشته شود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *