نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
نیاز مشاغل، برترین سامانه ثبت آگهی و تبلیغات مشاغل در کشور
خودرو تسلا

خودرو تسلا مدل Y معرفی شد

خودرو تسلا مدل Y معرفی شد

خودروی تسلا یعنی تسلا مدل Y معرفی شده است. این خودرو جدیدترین محصول کراس‌اوور تسلا به حساب می‌آید که قرار است از سال آینده میلادی، شاهد عرضه رسمی این خودرو باشیم. این خودرو در بهترین حالت می‌تواند ۴۸۲ کیلومتر را با یک بار شارژ بپیماید این پنجمین خودروی تسلا زیر نظر ایلان ماسک خواهد بود که به خیابان‌ها می‌آید و همزمان این دومین تلاش تسلا برای ورود به بازار خودروهای الکتریکی ارزان قیمت است.

ایلان ماسک درباره این خودرو می‌گوید: «خودرو تسلا مدل Y قابلیت‌های یک خودرو SUV را دارد اما همزمان مثل یک خودروی اسپرت حرکت می‌کند»

مدل Long-Range از این خودرو که بیشترین مسافت با یک بار شارژ را طی می‌کند، با قیمت ۴۷ هزار دلار در پاییز سال ۲۰۲۰ از راه می‌رسد و می‌تواند ۴۸۲ کیلومتر را با یک بار شارژ، بپیماید.

تسلا همچنین می‌خواهد یک نسخه دیگر از این خودرو که چهار چرخ متحرک و دارای دو موتور خواهد بود را با قیمت ۵۱ هزار دلار عرضه کند و در نهایت سریع‌ترین نسخه تسلا مدل Y، با قیمت ۶۰ هزار دلار عرضه می‌شود. هر سه نسخه‌ای که گفتیم قرار است از پاییز سال ۲۰۲۰ عرضه شوند.

ماشین برند تسلا

مدل 3 خودروی تسلا

شرکت تسلا تا همین اواخر، هنوز نسخه پایه مدل ۳ را عرضه نکرده بود اما حالا تسلا مدل ۳ با قیمت ۳۵ هزار دلار هم عرضه می‌شود تا به این ترتیب تسلا بتواند مشتریان بیشتری را به سمت خودروهای خود بکشاند. همچنین همزمان این شرکت در حال توسعه فروش خود در اروپا و چین نیز هست. اما در نهایت عرضه نسخه پایه مدل ۳، زیر اخباری چون تصمیم تسلا برای بستن تمام فروشگاه‌های فیزیکی خود، گم شد و به حاشیه رفت.

بدتر از این‌ها این است که شرکت تسلا دوباره از تصمیم خود منصرف شد و تنها برخی فروشگاه‌های فیزیکی را تعطیل کرده و تعداد بسیار زیادی از آن‌ها همچنان باز خواهد ماند.

کراس اور کامپکت الکتریکی خودرو تسلا در 4 نسخه کلی

  • نسخه استاندارد با پیمایش تا 370 کیلومتر با هر بار شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت 5.9 ثانیه
  • مدل با پیمایش تا 482 کیلومتر با هر با شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر 5.5 ثانیه
  • مدل تمام چرخ متحرک با دو موتور، با پیمایش تا 450 کیلومتر با هر بار شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت 4.8 ثانیه
  • مدل پرفورمنس با پیمایش تا 450 کیلومتر با هر بار شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت 3.5 ثانیه

آینده خودروهای تسلا

خودرو تسلا اگر می‌خواهد فروش خوبی در بازار رقابتی خودروهای کراس‌اوور داشته باشد، باید خودروی مدل Y را به موقع و با بهترین کیفیت عرضه کند.

اگر تسلا واقعا می‌خواهد به برندی مهم‌تر در دنیای خودروها تبدیل شود، باید بفهمد که چطور علاوه بر جوانان کالیفرنیا، مشتریان دیگری در دیگر نقاط دنیا پیدا کند. تحلیل‌گران معتقدند که تسلا مدل Y می‌تواند نقطه مهمی در سری خودروهای تسلا لقب بگیرد

حالا تسلا مدل Y با این قیمت‌های نسبتا مناسب، فضای جا دار و کیفیت و امنیت بالا، می‌تواند انتخاب عالی برای خانواده‌های جوان شود. شما درباره تسلا مدل Y چه فکر می‌کنید؟

لطفا نظر خودتان را ثبت کنید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *